Aktuality Fórum Budopedia E-shop FAQ Kontakty
Škola Dokan BSK Členstvo Kurzy & Semináre Iga Ryu Kenpó Karate Karate pre deti Praktická sebaobrana Kobudó Ninjutsu Kyudo
Citáty majstrov:
Dnes je 18-6-2024, meniny má Vratislav/Vratislava
pasik
Aktuality
Kurzy a semináre
Vyhľadávanie:
Členská zóna
Video materiály
Anketa
Aká oblasť bojových umení vás zaujíma najviac ?
Sebaobrana
43%
Práca s energiou
22%
Filozofia Budó
17%
Zbrane
11%
Kondícia
5%
podujatia.sk univerzitka.com fightsport.sk http://www.realityak.sk/ http://www.agrifarmi.sk/

BUDOPEDIA

Budopedia (ako už zo samotného názvu vyplýva – je výraz zložený z dvoch slov: Budo a Encyklopedia) je projekt skupiny Budo Studien Kreis vedenej Wernerom Lindom. Tento projekt nadväzuje na unikátne knižné vydanie Budo Lexikonu (Werner Lind, Das Lexikon der Kampfkünste, Sport Verlag Berlin 2000). 

Projekt Budopedia je svojim rozsahom nemá vo svete bojových umení obdoby. Je výsledkom mnohoročnej práce a výskumu BSK, ktorý sa dnes v elektronickej forme bude postupne sprístupňovať aj v iných jazykoch. 

Škola Dokan, ako člen BSK sa podieľa na príprave českej a slovenskej verzie. Vzhľadom na rozsah sa jedná o niekoľkomesačnú prácu, ktorá však umožní priaznivcom Budó rôznych smerov, postupne dopĺňať a rozširovať túto jedinečnú encyklopédiu poznatkami z vlastného výskumu a obohacovať tak svojim spôsobom celosvetovú spoločnosť Budó.

Väčšina vúkladových textov, ktoré nájdete v našom slovníku pochádza práve z nemeckého originálu, ktorý podlieha autorským právam BSK. Vďaka láskavému dovoleniu Wernera Linda získala škola Dokan autorské práva na všetky publikácie BSK a v budúcnosti sa tak postupne budú môcť z týchto informácií tešiť aj priaznivci Budó na Slovensku a v Čechách. 

Jednou z prvých kníh, ktoré BSK v spolupráci so školou Dokan plánuje vydať v najbližšom čase je kniha: W. Lind, Budō – Der geistige Weg der Kampfkünste. Väčšina textov v časti týkajúcej sa pravidiel Budó (Dujokun) je preložená z tohto originálu.

Pokiaľ viete po nemecky, môžte si momentálne na originálnej stránke Budopedie prečítať dejiny Japonska. Ďalšie témy a príspevky sa pripravujú a budú postupne zverejňované tak v nemeckom ako aj slovenskom a českom jazyku.

 

poznámka:

Priatelia, 
pokiaľ by sa niekto z vás chcel zapojiť do prekladov z nemeckého 
originálu, neváhajte, a kontaktujte nás. Radi vás privítame v Dokan Teame.
nacitavam
zavrieť