Aktuality Fórum Budopedia E-shop FAQ Kontakty
Škola Dokan BSK Členstvo Kurzy & Semináre Iga Ryu Kenpó Karate Karate pre deti Praktická sebaobrana Kobudó Ninjutsu Kyudo
Citáty majstrov:
Dnes je 18-6-2024, meniny má Vratislav/Vratislava
pasik
Aktuality
Kurzy a semináre
Vyhľadávanie:
Členská zóna
Video materiály
Anketa
Aká oblasť bojových umení vás zaujíma najviac ?
Sebaobrana
43%
Práca s energiou
22%
Filozofia Budó
17%
Zbrane
11%
Kondícia
5%
podujatia.sk univerzitka.com fightsport.sk http://www.realityak.sk/ http://www.agrifarmi.sk/

Dr. Eduard Tomáš

"Mír světa závisí především na vnitřních podmínkách, ne na zevních. Jaký je a bude člověk, takový je a bude i jeho svět. V hlubších úrovních duše je každý z nás už teď božský, jenomže to doposud neví. Ponořme se tedy co nejhlouběji do tajných vnitřních úrovní sebe sama a vynesme na povrch, co je v nich utajeno: lásku, soucit a mír. " 

E. Tomáš

Jeden z najznámejších českých bádateľov v oblasti duchovna. Narodil 25.11.1908 v haličskom meste Přemyšl. Vyštudoval Karlovu Univerzitu ako právnik. Spolu so svojou ženou Mílou založili vydavateľstvo Avatar v ktorom vydávali svoje knihy, prednášky a filmy a delili sa tak o to, čo sami zažili a zažívali. Ukazovali ľuďom cestu k poznaniu prazákladu bytia človeka i všetkého, čo existuje. Ich diela predstavujú skutočné klenoty na duchovnej ceste, ktoré nielenže oslovia vaše srdce, ale v mnohých z nich sú konkrétne návody a cvičenia, vďaka ktorým môžete zážitky a skúsenosti, o ktorých píšu, zažiť „na vlastnej koži“ a v sebe samých uskutočniť.

K jeho najznámejším dielam patria knihy – Milarepa a Paměti Mystika (televízny kurz jógovej filozofie) a cyklus Cestami Sebapoznania (dvadsaťdielny seriál, odvisielaný v českom rozhlase v programovej rade Súvislosti).

Ak sa spolu s pánom Tomášom chcete ponoriť do jeho Pamětí Mystika, doporučujeme Vám možnosť pozrieť si tento seriál aj na Youtube: 

 1. O trvalém štěstí
 2. O meditaci
 3. O jasnovidnosti
 4. O poznání
 5. O rodinném živote a 2 světové válce
 6. O metodě sebedotazování
 7. O dětství a egu
 8. O těžkostech v duchovní práci
 9. O sebevraždě
 10. O zvláštních zážitcích
 11. O duchovních učitelích
 12. O manželce a synovi
 13. O Františku Drtikolovi
 14. O manželství
 15. O nejhlubších duchovních zkušenostech
nacitavam
zavrieť