Aktuality Fórum Budopedia E-shop FAQ Kontakty
Škola Dokan BSK Členstvo Kurzy & Semináre Iga Ryu Kenpó Karate Karate pre deti Praktická sebaobrana Kobudó Ninjutsu Kyudo
Citáty majstrov:
Dnes je 25-7-2024, meniny má Jakub
pasik
Aktuality
Kurzy a semináre
Vyhľadávanie:
Členská zóna
Video materiály
Anketa
Aká oblasť bojových umení vás zaujíma najviac ?
Sebaobrana
43%
Práca s energiou
22%
Filozofia Budó
17%
Zbrane
11%
Kondícia
5%
podujatia.sk univerzitka.com fightsport.sk http://www.realityak.sk/ http://www.agrifarmi.sk/

Komentár k semináru kihon v Bratislave pre mňa vystihuje veta „opakovanie je matka múdrosti“ . Bol to totiž pre mňa kvázi ten istý seminár, pretože som sa minulý víkend zúčastnil na seminári s rovnakou témou. Avšak hovorím kvázi pretože som si mohol nove veci lepšie utvrdiť a zároveň som sa naučil mnoho vecí nových. Takže sa tie semináre zároveň aj líšili aj boli rovnaké .

Tentokrát sa mi ešte k predošlému semináru pridal pohľad na vec od senseia Milana, takže som mal možnosť opäť obohatiť a prehĺbiť svoje poznanie v karate. Takisto tým, že som bol na oboch seminároch som sa stretol s priateľmi z celého nášho klubu, ktorých nestetávam vždy na tréningoch a tak som aj upevnil staršie vzťahy poprípade nadviazal nové.

V rámci mojich možností sa mi podarilo teda ísť na oba semináre, ktoré boli hneď víkend po sebe a teraz to vidím ako veľkú výhodu z viacerých dôvodov. Jedným z nich je, že na seminároch sa človek naučí viacero nových vecí a zistil som, že najlepšia cesta ako si ich čo najviac zapamätať je samozrejme ich cvičiť a to hneď po tom ako som sa ich naučil a čo načastejšie, pretože časom predsalen na niektoré z nich zabudnem aj keď si vždy hovorím, že však toto si určite budem pamätať ...Tak som ich aj na následujúcich tréningoch karate praktikoval, ale keď som prišiel na ten druhý seminár tak aj tak som zistil, že mi niečo z tých vecí ušlo, tak som bol rád, že som si to opäť pripomenul, ale zároveň som mohol pracovať s tými technikami, ktoré som sa naposledy naučil a vybehávať práve tie, ktoré mi naposledy ešte nešli a potom pokračovať ďalej v tých, ktoré mi už šli.

Takže keby som to zhrnul tak na druhom seminári som pracoval do hĺbky na tom čo som do hĺbky pracoval na seminári prvom ...

P.S. keby som vedel, že fyzika sa dá tak dobre a aj zábavne aplikovať na bojové umenia tak jej aj v škole venujem väčšiu pozornosť :)

Tomáš Sokol

nacitavam
zavrieť