Aktuality Fórum Budopedia E-shop FAQ Kontakty
Škola Dokan BSK Členstvo Kurzy & Semináre Iga Ryu Kenpó Karate Karate pre deti Praktická sebaobrana Kobudó Ninjutsu Kyudo
Citáty majstrov:
Dnes je 18-6-2024, meniny má Vratislav/Vratislava
pasik
Aktuality
Kurzy a semináre
Vyhľadávanie:
Členská zóna
Video materiály
Anketa
Aká oblasť bojových umení vás zaujíma najviac ?
Sebaobrana
43%
Práca s energiou
22%
Filozofia Budó
17%
Zbrane
11%
Kondícia
5%
podujatia.sk univerzitka.com fightsport.sk http://www.realityak.sk/ http://www.agrifarmi.sk/

Ninjutsu

                                                                                    

                                                                                                                                    Ninjutsu alebo Ninpó je starodávne umenie ninjov. Ninjutsu možno preložiť ako „umenie zakrádať sa“, ktoré sa spája s vedomostami ako nepozorovane preniknúť na nepriateľské územie a získať potrebné informácie pre druhú stranu. Rovnako odtiaľ museli byť schopný uniknúť bez toho aby ich chytili. Ninjutsu znamená aj „umenie vytrvalosti srdca“ , čo odkazuje aj na psychickú a fyzickú výdrž ninju, keď museli častokrát vydržať niekoľko dní až týždňov vo svojom úkryte a čakať na vhodnú príležitosť k úniku.

Ninjutsu

Ninja alebo shinobi (忍者 alebo 忍び) boli špeciálne trénovaní bojovníci feudálneho Japonska využívaní ako špióni, nájomní vrahovia, osobní strážcovia alebo vojenskí poradcovia. Niektorí sa utiahli do samoty hôr  a stali z nich učenci a mystici Ninjovia využívali často skryté a zákerné metódy boja, ktoré boli v kontraste so samurajmi, ktorí sa riadili prísnymi pravidlami a cťou v boji (Kódex Bushido). Ninjovia boli zbehlí v používaní rôzných zbraní ako aj experti na boj bez zbrane.

 Výcvik obsahoval tréning tela (Taijutsu), kultiváciu vnútornej energie (Čchi kung) a cvičenia na rozvoj intuície a duchovného rozvoja. Rovnako  venovali svoju pozornosť rozvoju osobnosti, filozofii a sebapoznaniu čo je v súčasnej dobe jeden z hlavných cieľov  tréningu. Jadrom tréningu Ninjutsu je Taijutsu (umenie ovládania tela). Žiaci sa učia prirodzene hýbať telom a rozvíjať schopnosť vnímania celého tela aby ho potom mohli efektívne používať v bojových situáciach. Po mentálnej stránke sa kladie veľký dôraz na neustálu pozornosť a prispôsobivosť, aby bolo možné včas zavnímať potencionálne nebezpečenstvo a vhodným spôsobom naň zareagovať.

V škole Dokan sa bude  vyučovať systém Ninjutsu, ktorý pochádza od Senseia Petra Schömbsa z BSK. Pod ktorého vedením študujú a trénujú tento spôsob bojového umenia inštruktori Ninjutsu školy Dokan.

nacitavam
zavrieť