Aktuality Fórum Budopedia E-shop FAQ Kontakty
Škola Dokan BSK Členstvo Kurzy & Semináre Iga Ryu Kenpó Karate Karate pre deti Praktická sebaobrana Kobudó Ninjutsu Kyudo
Citáty majstrov:
Dnes je 20-5-2024, meniny má Bernard
pasik
Aktuality
Kurzy a semináre
Vyhľadávanie:
Členská zóna
Video materiály
Anketa
Aká oblasť bojových umení vás zaujíma najviac ?
Sebaobrana
43%
Práca s energiou
22%
Filozofia Budó
17%
Zbrane
11%
Kondícia
5%
podujatia.sk univerzitka.com fightsport.sk http://www.realityak.sk/ http://www.agrifarmi.sk/

Veľmi dlho som uvažovala ako začať, aby som vystihla nielen podstatu, ale aj celú atmosféru semináru, ktorý sa konal 22.-24. 11. V CBU Dokan – Žilina a bol zameraný najmä na štúdium úderových techník - atemi waza.

Skúsim to teda pekne od začiatku :).
 

 

V prvý deň sme začali hneď zrána s čchi-kungom (energetickými a dýchacími cvičeniami) a sensei Róbert Mrňák nám rozprával o význame správneho postoja, polohy tela, dýchania a o napätí a uvoľnení. Hneď nato sme si to všetko začali skúšať v praxi. Políhali sme si na zem a snažili sme sa vedome uvoľniť počas cvičenia, kedy telo akoby spí, ale myseľ je bdelá. Bol to veľmi príjemný pocit a musím sa priznať, že to bolo asi po prvý krát čo som takmer zaspala na tréningu :) .

 

 

Potom sme pokračovali základnými technikami úderov - kihon atemi waza - v ktorých sme sa snažili zafixovať si čo najviac detailov z vypočutej teórie. Poobedný tréning sa pre mňa niesol najmä v znamení skúšok. Veľmi som sa síce bála, ale nakoniec sme to ja aj všetci ostatní úspešne zvládli.

Večer sme sa potom posadili do viac-menej kruhu :) a s chuťou sme sa pustili do našich pomaly miznúcich zásob jedla. Popri tom sme sa rozprávali o veľa veciach, či už vážnych alebo vtipných, no stále nás sprevádzala skvelá nálada. Sensei nám tiež ukázal ako vidieť jeden z našich energetických obalov, vďaka ktorým vyzeráme ako živé matriošky :). Toto bol aspoň pre mňa najlepší zážitok z celého semináru.
 

 

Na ďalší deň, v nedeľu, nás čakal posledný tréning a potom prišiel čas rozlúčiť sa, upratať a pomaly sa pobrať späť domov.

Na záver sa chcem ešte poďakovať senseiovi Róbertovi Mrňákovi, ktorý celý seminár viedol a vďaka ktorému sme mali možnosť opäť sa kúsok posunúť na našej ceste bojových umení. Vďaka patrí tiež všetkým zúčastneným, ktorí vytvárali takú perfektnú atmosféru po celé tri dni.

 

Pre pridanie komentárov sa musíte prihlásiť do členskej zóny
nacitavam
zavrieť