Aktuality Fórum Budopedia E-shop FAQ Kontakty
Škola Dokan BSK Členstvo Kurzy & Semináre Iga Ryu Kenpó Karate Karate pre deti Praktická sebaobrana Kobudó Ninjutsu Kyudo
Citáty majstrov:
Dnes je 20-5-2024, meniny má Bernard
pasik
Aktuality
Kurzy a semináre
Vyhľadávanie:
Členská zóna
Video materiály
Anketa
Aká oblasť bojových umení vás zaujíma najviac ?
Sebaobrana
43%
Práca s energiou
22%
Filozofia Budó
17%
Zbrane
11%
Kondícia
5%
podujatia.sk univerzitka.com fightsport.sk http://www.realityak.sk/ http://www.agrifarmi.sk/

RODIČIA, RODINA A PREDKOVIA

Tak ako strom čerpá svoju silu zo svojich koreňov, tak aj rodičia, rodina a predkovia predstavujú korene a silu o ktorú sa ich deti vo svojom živote môžu oprieť. Mnoho problémov, ktoré musia deti a mladí ľudia vo svojich životoch riešiť má svoje príčiny v tom, že si nie sú vedomí svojho miesta vo vzťahu k svojim rodičom a naopak. Mnoho problémov so vzťahmi (partnerskými, pracovnými, vo vlastných rodinách, atď.) má svoje korene v nespracovaných a nepochopených vzorcoch správania, ktoré neboli vyriešené v ich vlastných rodinách. Toto sa týka tak detí, ako aj ich rodičov. Preto je spolupráca rodičov pri výuke ich ratolestí neodmysliteľnou súčasťou pri výuke v škole Dokan.

Deti sú najväčším pokladom našej spoločnosti. Oni sú tí, ktorí keď dospejú budú predstavovať jej hybnú silu vo všetkých oblastiach života. Preto je potrebné, aby rodičia, pedagógovia, učitelia a vychovávatelia mali vedomosti o tom, aký prístup dnešné deti vyžadujú a boli schopní týmto deťom porozumieť. Aby toto bolo možné, musia sa sami v týchto oblastiach vzdelávať nielen teoreticky, ale aj prakticky – t.j. vlastnou prácou na sebe samých. Musia v prvom rade poznať sami seba, vedieť vnímať a rozumieť, čo sa deje v nich samých, aby boli schopní porozumieť tomu, čo sa skrýva v dušičkách tých, ktorých sa snažia vychovávať, zoznamovať ich so svetom, do ktorého sa narodili a ktorým pomáhajú postaviť sa na vlastné nohy.

Karate ako bojové umenie obsahuje dve hlavné zložky:
 

  1. Tréning techniky (Kata, Kihon, Kumite)
  2. Prax etikety a filozofie Budó (Dojokun)


Vzájomné spojenie - techniky, ktorá zahŕňa pohyby, vykonávané so správnym držaním tela, správne načasovaným napätím a uvoľnením a správnym dýchaním a - etikety, ktorá obsahuje pravidlá správania, ktoré vedú k správnemu vnútornému postoju voči sebe, okoliu a životu, umožňuje harmonický rozvoj človeka ako celistvej bytosti.

Rodičia samotní a v prípade záujmu aj externí pedagogickí pracovníci môžu využiť špeciálne pre nich pripravené semináre a seba-poznávacie workshopy, aby boli viac schopní porozumieť sebe samým, svojim deťom a pomôcť im v ich osobnom rozvoji.
 

nacitavam
zavrieť